Internet światłowodowy

W 2015 roku rozpoczęliśmy budowę nowoczesnej klienckiej infrastruktury dostępowej w technologii światłowodowej FTTx pozwalającej na nieograniczone możliwości świadczenia usług multimedialnych dla klientów końcowych. Sieć ta opiera się wyłącznie na transmisji światłowodowej, łącznie z tzw. ostatnią milą. Łącze światłowodowe doprowadzane jest bezpośrednio do lokalu klienta, co sprawia że sieć staje się praktycznie bezawaryjna i pozwala na świadczenie każdej usługi oferowanej przez naszą sieć. Technologia ta stosowana jest w zabudowie rozproszonej i wypiera sukcesywnie rozwiązania radiodostępowe. Sieć ta jest stale rozbudowywana o nowe odcinki, pokrywając coraz większe obszary.

W ostatnich latach, w ramach strategii Strategii Sprawne Państwo 2020, w całej Polsce wdrażany jest „Narodowy Plan Szerokopasmowy”. Głównym celem programu jest zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu na całym terytorium naszego kraju poprzez rozwój sieci i infrastruktury telekomunikacyjnej.

Cel Narodowego Planu Szerokopasmowego:

• Zapewnienie powszechnego dostępu do internetu o przepustowości łącza co najmniej 30 Mb/s do końca 2020 roku

Narodowy Plan Szerokopasmowy do 2025 roku, Ministerstwo Cyfryzacji, 2018 s.18

Oznacza, że każdy mieszkaniec Polski powinien mieć techniczną możliwość korzystania z dostępu do Internetu o prędkości nie mniejszej niż 30 Mb/sek

Program zakłada także rozwój e-administracji, czyli możliwości załatwienia niemal wszystkich spraw urzędowych przez internet. Jak pewnie Państwo zauważyli, już dzisiaj coraz więcej spraw administracyjnych można już załatwić bez wychodzenia z domu - w ten sposób mogą Państwo m.in.:

• złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego lub zgłosić jego utratę;

• skorzystać z programu „Rodzina 500+”;

• założyć własną działalność gospodarczą;

• sprawdzić punkty karne; lub

• przejrzeć historię kupowanego pojazdu.

• otrzymać receptę od lekarza sprawdzić historię wypisywanych leków.

Takich e-usług jest już ponad pół tysiąca, a jedynym warunkiem skorzystania z ich jest posiadanie dostępu do internetu.

Internet również może być źródłem niezbędnych informacji i narzędziem do poszerzania wiedzy. Dostęp do różnorodnych portali internetowych to również szansa na znalezienie lepiej płatnej pracy, a tym samym szansa na sukces i znaczne poprawienie sytuacji materialnej.

Internet jednak to nie tylko przydatne narzędzie w codziennym życiu, ale również rozrywka. Użytkownicy mogą korzystać z nowoczesnych usług, np. IPTV – wysokiej jakości telewizji kablowej, portali VOD, NETFLIX, które umożliwiają wypożyczalnie filmów i seriali (również bezpłatne), a także platform gier i serwisów udostępniających wiele innych treści.

Dlatego każde gospodarstwo domowe powinno mieć zapewniony szerokopasmowy dostęp do sieci, żeby nie zostać wykluczonym ze społeczeństwa cyfrowego.

Firma ABI - lokalny operator telekomunikacyjny – buduje szerokopasmowe sieci światłowodowe z własnych środków. Koszt wybudowania przyłącza telekomunikacyjnego do domu jednorodzinnego w zależności od odległości od sieci magistralnej waha się w granicach od 2000 zł do 5000 zł.

Klient, który chce skorzystać z naszej sieci nie płaci za wybudowanie przyłącza telekomunikacyjnego jedynie ponosi jednorazową opłatę aktywacyjną oraz opłaca miesięczny abonament, którego wysokość zależy od transferu. Szczegóły opłat znajdują się poniżej w cenniku. Zachęcamy do przystąpienia do projektu, który zapobiegnie wykluczeniu cyfrowemu.

Obecnie w zasięgu sieci światłowodowej mamy prawie wszystkie ulice w Wyszogrodzie i Rybnie. Są już plany na dalszą rozbudowę sieci w innych miejscowościach.

 

Prośba do mieszkańców Wyszogrodu i Rybna o zgłaszanie chęci skorzystania z technologii FTTx za pomocą poniższego formularzu.

Zgłoszenie takie ułatwi nam planowanie miejsc przyłączeniowych do sieci a Państwu w przypadku podpisania umowy zapewni szybką i darmową realizację podłączenia do sieci FTTx.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty promocyjnej na zmianę dotychczasowego łącza każdego operatora radiowego czy kablowego na łącze światłowodowe do Państwa domu.

Dzięki doprowadzeniu światłowodu do domu uzyskają Państwo możliwość zwiększenia przepustowości łącza internetowego nawet do 100 Mbit/s oraz podłączenia usług dodatkowych takich jak: telewizja kablowa, telefon.

Co należy zrobić abyśmy mogli zrealizować usługę w Państwa domu?

Wpisać poniżej swoje dane kontaktowe oraz zaznaczyć rodzaj usługi z których będą Państwo chcieli skorzystać :

 Formularz zgłoszeniowy FTTx

  Imię i nazwisko

  Adres email

  Adres instalacji

  Nr telefonu

  Jestem zainteresowany
  InternetTelefonTelewizja

  Uwagi:

  Oferta na łącza światłowodowe w Wyszogrodzie i Rybnie

  Oferta ważna od 05.11.2019.

   

   

  Regulamin promocji światłowód.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress